top of page
שביל האמנות בגולן
שביל האמנות בגולן

יום א׳, 09 באפר׳

|

מפגש בקפה לשבט - אניעם

שביל האמנות בגולן

האביב בפתח והגולן בשיא יופיו! לצד היופי של הטבע הגולני אתם מוזמנים לסיור אמנות ייחודי בו תכירו את סצנת האמנות הגולנית. סיור מרתק על אומנות וא.נשים

הי, מצטערים, נגמרו הכרטיסים לפעילות הזו
תנו חיוך, פה יש עוד פעיליות

זמן ומיקום

09 באפר׳ 2023, 13:00 – 18:00

מפגש בקפה לשבט - אניעם

פרטי האירוע

נפגשים בקפה לשבט, כפר האומנים אניעם – שם נבקר בתערוכת ציור מרגשת של נועם ג'מיל בן ה 15. דרך עבודותיו המרגשות של נועם ניתן להבחין בכישרון רב ונפש רגישה. שפת האומנות משמשת עבורו כלי ביטוי לתהליכים אישיים.

אח"כ נפגוש את רועי שנהר - צייר, פסל, מאייר, מקעקע ומורה לרישום. המפגש יערך בסטודיו-גלריה של רועי, על רקע יצירותיו, ובמהלכו יספר רועי על דרכו כאמן, דרך העוברת בשלל תחנות ומגוון מדיות. חומרים וכלים. המפגש יהיה פתוח לשאלות ושיח.

רועי, יליד 1976 גדל בירושלים. הציור היה שפתו מימיו הראשונים, ודרכו הטבעית והבסיסית להתחבר עם החוץ ועם הפנים. כילד שגדל בעיר, המפגש המוקדם עם חיק הטבע היה חוויה עזה שהגדירה עבורו מחדש את המושגים "בית", "חיבור" ו"שלמות" ומאז ועד היום מהווה ציר מרכזי סביבו נעים חייו ויצירתו. טבעו הנוודי והסקרן הביא אותו לחקור ולנוע בין תחומי יצירה וחומרי יצירה שונים, ובניהם ציור, רישום, פיסול, איור, עיצוב, כתיבה ומוסיקה.

משם נגיע לפגוש את ענת רוזנסון בן-חור - מפגש אמן בסטודיו- שיחה עם האמנית על תהליך היצירה וצפיה בעבודות.

ענת רוזנסון בן-חור (1979), נולדה וגדלה בירושלים, כיום חיה ויוצרת ברמת הגולן. בוגרת תואר ראשון במחלקה לאמנות בבצלאל ותואר שני באמנות ויצירה באוניברסיטת חיפה, אמא לארבעה ילדים, היא מציגה בתערוכות בארץ ובחו"ל ומרצה במכון לאמנויות במכללת תל חי.

נושא מרכזי שאותו חוקרת רוזנסון בן-חור בעבודותיה הוא המרחב הביתי, אותו היא בוחנת מתוך נקודת מבט נשית. העבודות עוסקות בשאלת מהות המושג בית, בכמיהה אליו, בעוצמתו ואתגריו עבורה כאישה וכאם. וכן בניסיון לפענח את המתח בין המרחב הפיזי של הבית לבין קיומו במרחב הנפשי.

בהמשך נגיע לסטודיו של אריק כלפון לסדנת הדפס –  אריק כלפון, אמן בינלאומי, ממייסדי מושב אלי-עד בגולן, מתמחה ביצירת פסיפס והדפס. שמו יצא מלרחוק בעבודות קהילתיות ביצירת מעל ל-40 יצירות בארץ ובחו"ל. את הסטודיו שלו הוא הקים בבית סורי שננטש בזמנו בגולן.

על הסדנה: הדפס הוא תחום באמנות פלסטית המאפשר התנסות אמנותית חוויתית המשלבת טכניקות רבות, עתיקות ומודרניות. אלמנט ההפתעה בהדפס הופך את העשייה למרגשת וספונטנית אך גם מורכבת ומתוכננת היטב.

בסדנה ניצור גלופות אישיות בטכניקת תבליט ונדפיס אותה במכבש מיוחד

התוצאה: עבודת הדפס אמנותי מקורית ומפתיעה.

הסדנה אינה דורשת ידע מקדים או רקע אמנותי.

נסיים את היום בפגישה עם האומנית ציפי אחישחר בגלרייה "זרעים של צבע".

​ ציפי אחישחר, אמנית הרב תחומית משכילה לשמר רגעים, חפצים ומראות, לשלבם באופן היוצר הקשרים חדשים, להצילם משיני הזמן החולף והמכלה, ולהנציחם. הזמן נוכח בעבודותיה והשפעתו ניכרת בחפצים מעשה ידי אדם ובנוף הטבעי.

גלריית "זרעים של צבע" הוקמה על ידי ציפי אחישחר בשנת 2007 ושמה לה למטרה לתת בית ובמה לאומנות על כל סוגיה לאמנים וותיקים וחדשים כאחד.

הגלריה ממוקמת בחלל ייחודי הנמצא במכון החליבה הישן של משק אחישחר במושב גבעת יואב. הגלריה מחולקת לשני חללים, באחד מוצגות תערוכות נושא ובשני מוצגות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות מתחלפות של אמנים מכל רחבי הארץ. הגלריה ממוקמת בנוף מרהיב במעלה שטח הררי הצופה למזרחה של הכינרת, סביב הגלריה ניתן ליהנות ולהתרשם מגנים פורחים ופסלים סביבתיים.

מידע חשוב והאותיות הקטנות:

הסיור מתאים למשתתפים מגיל 18 ומעלה

המסלול עלול להשתנות לפי מזג אויר, זמינות, ושיקול דעת המקצועי של המדריך.

קיום הסיור מותנה במינימום משתתפים

מדיניות ביטולים: דמי הכרטיס יוחזרו במלואם בניכוי 5% דמי טיפול עד 5 ימים לפני הפעילות . לאחר מכן אין החזר כספי על ביטול

כרטיסים

  • שביל האמנות בגולן

    ‏220.00 ₪
    המכירה הסתיימה

סך הכל

‏0.00 ₪

קראו לחברים ;)

bottom of page