top of page

מי אנחנו

  במטאור שמנו לעצמנו מטרה לחשוף את שמי הלילה הנהדרים לקהל באופן מיטבי ומקצועי על מנת לקדם

את תחום האסטרונומיה התצפיתית ולחשוף אותו לקהל.

הסיבה היא, שהמפגש עם שמי הלילה, המחקר והתרבויות השונות יש בכוחם לעורר השראה בנפש האדם. ואנחנו במטאור.... ובכן, אוהבים ומתרגשים בדיוק מהעניין הזה...

אנחנו ממוקמים בשעל שבצפון הגולן וצוות ההדרכה שלנו מהגולן והגליל העליון.

...מאחורי המרכז הדרכה עומדים אנשים עם לב

הצוות שלנו

מאור בקל

מאור, מקים החברה, נולד בגליל וכעת חי יחד עם אשתו יעל ובנם אילון בשעל שבצפון הגולן. מדריך אסטרונומיה שנים רבות ומאוהב בשמי הלילה. פרט לכך, מאור הוא איש שטח. מאור, מדריך טיולים ומורה דרך  מ-2007. בוגר תואר ראשון בחינוך, לימודי ארץ ישראל ומקרא מבית ברל ותואר שני בלימודי ארץ ישראל מבר אילן. ניהל בעבר את בית ספר שדה הר הנגב של החברה להגנת הטבע ולקח חלק משמעותי בקידום תחום האסטרונומיה במצפה רמון. 

עורך הספר ״טיול בשבילי הרקיע״ למדריכי שמי הלילה.

כיום, פרט להסתכל לשמיים מאור גם מדריך טיולים ומרצה במסגרות שונות.  כשגשום בחוץ הוא נהנה להתחפר עם הספרים שיש לו במשרד עם תרמוס מלא בתה לימון.

211021_Michael_Giladi-5615.jpg

יעל דונגי

יעל, מתגוררת בשעל וחולקת חיים עם מאור. יחד הם מגדלים את בנם אילון. יעל היא הרבליסטית קלינית, מדריכת יער ומחנכת בבית ספר יער ״ילקוט הרועים״ וגם אם יש כמה רגעים היא רוקחת משחות וסבונים.  יעל מנווטת היטב בשבילי היערות ובשבילי הכוכבים. היא נחשבת, ובצדק, למדריכת ליקוט מעולה ורגישה היודעת לקחת את הקהל למסע נפלא במדע העתיק בעולם. אם תהיו בשקט, תוכלו למצוא אותה מביטה ומאזינה לציפורים ואם תביעו עניין היא תלמד אתכם גם.

FB_IMG_1609424019764_edited.jpg

שחר סתוי

שחר, נשוי לשני ואב לאיילה ואהוד. שחר הוא איש הצפון הגר על הנהר בכפר בלום.

מורה ומחנך ביום ובלילה מורה דרך מוסמך ומדריך כוכבים מדופלם.  מדריך כ10 שנים משפחות ילדים ובעיקר עוסק בפעילויות בטבע. בעל תואר ראשון בחינוך, לימודי א״י וסביבה מבית ברל ובעל תואר שני בלימודי א״י מאונ' בר-אילן . כל יום אחר הצהריים שחר לוקח את איילה ואהוד לנחל לגלות צמחים ובעלי חיים. אהוד, עוד לא מדבר, אבל איילה בת ה-4 מזהה את ציפורי עמק החולה כמו צפרית מומחית. 

shahar stavi.jpeg

אייל גארי

איילי, בנה את ביתו בשעל שבגולן וחי באושר עם אתי וילדיהם אלה, לביא. אייל, אתם חייבים להכיר אותו, הוא איש שטח וטבע בנשמתו. מאמין בשילוב נכון של מדע ורוח האדם. 

מורה דרך המתמחה בעולם האקולוגיה ועוסק בטיולים ובשמירת טבע. אוטודידקט מרשים מאוד המהווה גם לקסיקון מהלך של הטבע הצפוני.

נהנה מהומור טוב, טיפוס ,מוזיקה לנשמה והכי חשוב, חברותא טובה.

211021_Michael_Giladi-1060148.jpg

ניצן קירשנר

ניצן, נסיכת הכוכבים שלנו, גדלה בקיבוץ הקטן תובל. שם הלילות אינם סוערים אז היא מצאה הרבה פנאי להביט אל השמיים להסתובב בחורש הצפוף. כיום ניצן מתגוררת בשמיר, מדריכת טיולים ולומדת חינוך מיוחד ואמנות במכללת תל חי.  שעות הפנאי כוללות תפריט מגוון של הרבה זמן בנחלים, טיולים באצבע הגליל ושעות של מבט אל הכוכבים.

ניצן קירשנר

אלעד מלל

נשוי באושר לרגב ואבא של אלון ורותם וכולם מתגוררים יחדיו בקיבוץ אורטל שבגולן. אלעד למד חינוך ולימודי א״י בבית ברל.

האגדה מספרת שבגיל 8 קרא בעתידות בבזוקה כי עד גיל 30 יגיע לירח וכשזה לא קרה החליט לחקור את הכוכבים והפלנטות ולספר ולהלל ולשבח את שמם בפני כל מי ששואל.  אלעד האיש הנכון לשבת לצידו מסביב למדורה בליל כוכבים, ללגום תה ולהאזין לסיפורים ואגדות. ותאמינו לנו - אלעד יודע לספר אגדות !

  

%D7%90%D7%9C%D7%A2%D7%93%20%D7%9E%D7%9C%

רותם תעסה

רותם חי עם אהובת חייו אילה בקיבוץ מעגן. חובב טבע על כל גווניו וכוכבים על כל סוגיהם. 

אוהב מוזיקה, אדמה, את שמי הלילה ואנשים שמחים.

ביום, רותם שוקד על לימודיו כסטודנט ללימודי ארץ ישראל במכללת כנרת, צלם מחונן ומדריך טיולים ומסעות בארץ.

בלילה, תזהו אותו כבר לפי החיוך והמדורה.

%25D7%25A8%25D7%2595%25D7%25AA%25D7%259D
bottom of page